BARF menük, fagyasztott húsok, természetes étrendkiegészítők, kozmetikumok, játékok. Minden, amire szükség van a BARF étrendhez. 

Kérdése van? Hívjon minket! +36-70/453-4721

Blog


A BARF a biológiailag helyes nyers étrendet jelenti az állateledelek világában. Ahhoz, hogy kedvenced megkapjon minden olyan fehérjét, zsírokat, rostot, ásványi anyagokat és vitaminokat, amire szervezetének szüksége van, a BARF (nyersetetés) ajánlásainak megfelelően kell összeállítani a napi menüjét

A BARF egyre népszerűbb a felelős gazdik körében, de még mindig sok tévhit és félreértés övezi. Sokan aggódnak a baktériumok miatt, mások attól félnek, hogy a nyers étrend egyoldalú vagy veszélyes lehet a kutyájuk számára. Most tisztázzuk a legtöbb félreértést!

BARF kezdőknek – Hogyan kezdjen neki?

A BARF (Biologically Appropriate Raw Food, azaz biológiailag megfelelő nyers étrend) egyre népszerűbb táplálási mód a kutyák és macskák körében. Ha Te is szeretnéd kedvencedet egészségesebb és természetesebb étrendre szoktatni, de nem tudod, hogyan kezdj neki, gyere! Nézzük meg lépésről lépésre!

     

    A BARF etetés egyre népszerűbb, mert természetes és egészséges alternatívát kínál a száraztáphoz képest. Azonban, mint minden étrendi változtatásnál, itt is adódhatnak problémák. Ha kutyád emésztési gondokkal küzd, válogat, vagy egyszerűen nem tudod, hogyan állítsd össze az étrendet, ne aggódj! Összegyűjtöttük a leggyakoribb problémákat és a megoldásokat.

    A kiegyensúlyozott étrend kialakításához a nemzetközi ajánlások szerint, 4-5 különböző állatfaj húsát kell etetni. Az egyes állatfajok húsa különböző kombinációban tartalmazza a fehérjék felépítéséhez szükséges aminosavakat, eltérő a zsírsav összetételük, az ásványi anyag-, és vitamin tartalmuk is. Ha csak egyféle húst etetünk, nagy valószínűséggel alakulhat ki tápanyaghiány. Az állatfajokat 4 nagy húskategóriába lehet sorolni. A fehér húsok több B3 és B6 vitamint, a vörös húsok B12 vitamin tartalma magasabb, míg a halak nagy arányban tartalmaznak Omega-3 zsírsavakat. Azért fontos, hogy az összes húskategóriából etessünk, hogy biztosak legyünk benne, hogy kedvencünk a lehetséges tápanyagok széles skálájához hozzájut.

    Az utóbbi időben egyre többen térnek át a házi készítésű ételekre kutyájuk számára. Nem véletlen: a főtt étrend egyik legnagyobb előnye, hogy pontosan tudod, mi kerül kedvenc tányérjába. Friss alapanyagokat használhatsz, elkerülheted a mesterséges adalékanyagokat és tartósítószereket, emellett személyre szabhatod a menüt kutyád igényei szerint.

    De van egy komoly kihívás : a megfelelő arányok és a vitaminok pótlása. A főzés során elvesznek bizonyos enzimek és vitaminok, amelyeket pótolni kell. Ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan állíts össze egy teljes értékű, egészséges főtt étrendet kutyádnak!

    A kutyák evolúciója egy összetett és lenyűgöző folyamat, amely több ezer év alatt zajlott le. A mai kutyák (Canis lupus familiaris) a szürke farkasoktól (Canis lupus) származnak, és a domesztikáció során számos genetikai és viselkedésbeli változáson mentek keresztül. Az ember és a kutya közötti kapcsolat az egyik legkülönlegesebb interakció az állatvilágban. De hogyan vált a vad farkasból az ember hűséges társa?

    Napjainkban minden hetedik gazdi fordul kedvencével állatorvoshoz allergiás panaszokkal. A nyers étrendre való váltás nemcsak a tüneteket szünteti meg, hanem a probléma okát is kizárhatja.

    Hogyan lehet a nyers étrendre való áttéréssel megszüntetni az allergiát, és miért jelent ez megoldást

    Az étrend kialakításakor méltatlanul kevés figyelmet kapnak az olajok, pedig az egészség megőrzése, és számos kialakult megbetegedés gyógykezelésében kiemelt szerepe van a többszörösen telítetlen zsírsavak adagolásának.

    Az egyre hűvösebb, csapadékos őszi időszakban kiemelten fontos, hogy felkészítsük kedvencünk szervezetét a kórokozókkal szembeni védekezésre, és megerősített immunrendszerrel várjuk az őszi, téli hónapokat.

     

    Szeretnéd meglepni kedvenced egy jó kis csontkocsonyával? Esetleg szülinapja lesz, és készítenél neki egy tortát?
    Eláruljuk, hogy mi hogyan csináltuk!